



Здобувачі освіти 5 класу долучаються до флешмобу «Цитую Симоненка» у рамках обласної освітньої кампанії « Василь Симоненко: голос незламності», присвячену 90-річчю від дня народження Василя Симоненка - поета,який став символом нескореного духу, мужності та правди.
Міжнародний день рідної мови покликаний показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу та нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.
Адже недаремно кажуть,
що без мови нація помирає, тому що в ній міститься культура та історія цілої
держави.
18 лютого у
Чернівецькій обласній філармонії вм. Д.
Гнатюка відбувся творчий вечір поета, освітянина Богдана Томенчука. Поет
деламував свої твори, спілкувався з глядачами, ділився своїми переживаннями,
спогадами та надіями. Особливе місце у творчому доробку автора відводиться
творам з його збірки «Вишийте, мамо, бронежилет», яка увібрала в себе біль
війни, гордість за Україну, силу духу та безмежну любов до Батьківщини. Кожен
вірш– це історія, пережита особисто, або знайома кожному українцеві. У часи випробувань
важливо не лише жити, а й бути: відчувати, боротися, кохати, творити та не
втрачати віри. Творчий вечір мав ще одну важливу місію – підтримку ЗСУ. Всі
кошти, виручені від продажу поетичних збірок під час заходу, були передані на
допомогу українським військовим.
21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Рідна мова - це важливий носій цінностей та знань, одне з найцінніших надбань, які передаються від покоління до покоління. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше Іваном Нечуєм-Левицьким, Панасом Мирним, Михайлом Коцюбинським, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українцями. Міжнародний день рідної мови покликаний показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу та нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.
21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ! 3 нагоди відзначення цього свята , вчитель української мови та літератури Пелехата В.М. між здобувачами 8-9 класу провела мовний брейн- ринг під гаслом «Мова нас єднає» Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, розкривайте для себе її велич і могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!
З нагоди Дня
української писемності та мови, вчителем української мови та літератури,
Пелехатою Валентиною Михайлівною, зі здобувачами освіти 5 класу проведено
вікторину «Ми -знавці української мови».
Тарас Шевченко невичерпний і нескінченний. У ньому наша історія і наше сьогодення. Його полумʼяне слово боролося за правду під час усіх українських революцій і звучить сьогодні, як заклик до боротьби за нашу свободу: "Борітеся поборете - Вам бог помагає. За вас правда, за вас слава і воля святая!".